Reklam Kampanyalarından En İyi Şekilde Yararlanma 1
Reklam Kampanyası

Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformları hakkındaki düşünceleriniz ne olursa olsun, bu platformları kullanmazsanız, en iyi pazarlama fırsatlarını kaçırma ihtimaliniz yüksektir. Bir değişiklik yapmaya ve reklam kampanyalarınızın verimliliğini artırmaya hazırsanız, kampanyanızın her denediğinizde olması gerektiği gibi performans gösterdiğinden emin olmak için neler yapabileceğinize bakalım.

Facebook’un Her Şeyi Çalıştırmasına İzin Verme

İşiniz söz konusu olduğunda Facebook’un optimizasyonu yapmasına izin vermek biraz cazip gelebilir, ancak bu aslında uzun vadede size zarar verebilir. Facebook’ta belirlenen CPM tekliflerine bakmanız ve istediğiniz fiyatı öderken istediğiniz pozu aldığınızdan emin olmanız gerekir. Bu size bir profesyonel tarafından açıklanabilir ve siz oradayken ücretsiz bir SEO denetimi alabilirsiniz.

reklam kampanya
Reklam Kampanyası

Profesyonellerle Çalışın

Muhtemelen profesyonel dijital pazarlama deneyimine sahip değilsiniz ya da yaparsanız, işinizi kendi başınıza pazarlamaya çalışırken kendinizi çok zayıflatacaksınız. Kendi pazarlama ekibinizi kurmaya yatırım yapmak istemiyorsanız, bir dijital pazarlama ajansındaki profesyonellerle çalışmanız gerekecek. Bu uzmanlar, iyileştirmeyi kullanabilecek alanları bulmak için işletmeniz için ücretsiz SEO denetim değerlendirmeleri yapmak da dahil olmak üzere size sayısız hizmet ve fayda sağlayabilir.

Uygulamaları Kullanarak Tanıtın

İşletmeniz veya hizmetiniz için bir uygulamanız varsa ve bilgilerinizi oraya ulaştırmak için reklamları kullanıyorsanız, mobil uygulamalardaki reklamlardan yararlanmak için bir dijital pazarlama ajansıyla görüşmelisiniz. Facebook, uygulamaları kullanarak kampanyalar yürütmeye geldiğinde çok yardımcı olur ve bunlar size eskisinden daha fazla izleyici kazandırabilir. Geçmişte kendinizi sınırladığınız şeylere razı olmayın – dallara dalın ve Facebook’tan en iyi şekilde yararlanın.

Reklam Kampanyalarından En İyi Şekilde Yararlanma 2
Reklam Kampanyası

Titizlikle Test Edin

Bir yöntemin bir şeyleri yapmanın denenmiş ve doğru yolu olmadığının farkında olmalısınız – farklı yöntemler farklı izleyiciler için farklı zamanlarda işe yarayabilir, bu nedenle yöntemleri titizlikle test etmek ve sizin ve hedef kitleniz için neyin işe yaradığını bulmak önemlidir. Kampanyalarınızda yaratıcı olun ve çabalarınızın karşılığını aldığından emin olmak için testler yapmayı düşünün. Sebepsiz yere reklam yayınlayarak zamanınızı ve paranızı boşa harcamak istemezsiniz, bu yüzden neden çalıştıklarına ve neden çalışmadıklarına bakın.

Yeni Özelliklerden Yararlanın

Görünüşe göre her iki ayda bir bir uygulama, kullanıcılarının dikkatini çeken yepyeni bir özellik sunuyor. Facebook gibi sitelere gelince, onunla birlikte gelen özellikleri en iyi şekilde kullandığınızdan emin olmanız gerekecek. FBX gibi bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için bu özellikleri anladığınızdan emin olun.

Bu ipuçlarıyla, dijital pazarlama profesyonellerinin çabaları sayesinde hem sosyal medyada hem de sosyal medyada gelişen bir işiniz olacak.


Zaman zaman dijital pazarlama konusunda bir dijital pazarlama uzmanı olarak vereceğim bilgileri takip etmek için mehmetortac.com adresini ve Twitter hesabımı takip etmeyi unutmayın!

Bu yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]
Önceki İçerikİçerik Pazarlama Stratejinizi Yenilemek için 3 Araç
Sonraki İçerikBilgiyi Depolama ve Paylaşma
Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe lider şirketinde Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalışıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Executive MBA mezunuyum. Uluslararası bir halka ilişkiler ajansında başlayan iş deneyimim dijital pazarlama ajanslarında devam etti. 2013 yılında masanın diğer tarafına geçerek pazarlama camiasının deyimi ile “müşteri” oldum. Öğrencilik yıllarımdan bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler göstermekteyim. Pazarlama dışında kendi kendine öğrenme, sosyoloji, spor yönetimi gibi konularda araştırmalar gerçekleştiriyorum. Evli ve 1 kız çocuk babasıyım.

Bir Yorum Yazın