Instagram’da Bot Takipçi Kullanmanın Zararları

Instagram’da Bot Takipçi Kullanmanın Zararları…

Instagram uygulamasında son zamanlarda iyice can sıkıcı olmaya başlayan bir bot popülaritesi var. İlk başta baktığınızda zararsız gibi duran bot hesaplar, aslında Instagram uygulamasını kullanan kullanıcılara sıkıntı vermeye başladı.

Bunun başında haksız rekabet geliyor. Büyük emekler ile elle tutulur takipçi sayısına ulaşan hesaplar varken aynı zamanda sadece 3 dakikada aynı sayıya ulaşan hesaplar da var. Durum böyleyken Instagram bot takipçi can sıkıcı oluyor ve Instagram, artık bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdiğini belirtti. Bot takipçi zararları işte tam da bu noktada başlıyor.

Instagram’da Bot Takipçi Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Instagram Hesabınız Kapanabilir

bot takipçi

Şu ana kadar Instagram bot takipçi, bot beğeni gibi işlemleri yerine getiren bot hesaplar kapatılırken, bu botlardan yararlanan Instagram hesaplarına herhangi bir yaptırım uygulanmıyordu. Durum böyleyken hızlı bot üretimi iyice artmaya başladı ve hesap sahipleri ceza almadıklarını fark ettiklerinde bu işin üzerine gitmeye başladı.

Instagram son yaptığı güncelleme ile birlikte Instagram bot takipçi, beğeni gibi programları kullanan hesaplara bir bildirim gönderdi. Gönderilen bildirimde, bu tür uygulamaları kullanmamaları gerektiği yer alıyor.

Bot takipçi kullanan hesaplara yolladığı bildirimde şifrelerini yenilemelerini isteyen Instagram, artık bu uygulamaları kullanmamaları konusunda ciddi bir şekilde uyararak, eğer kullanılmaya devam edilirse, Instagram’ın uygulayacağı kararda daha sert bir tavır sergileyecekleri yer aldı.

Bu da eğer bot takipçi gibi uygulamaları kullanan kullanıcıların hesaplarının kapatılabileceği anlamına geliyor. Bot takipçi zararları içindeki en etkilisi hesabınızın kapatılması.

Kolayca Fark edilirsiniz

bot takipçi

Instagram uygulamasında bot takipçi kullanmanın dezavantajları sadece hesabınızın kapatılması değil elbette. Aynı zamanda bot takipçi kullanan kullanıcılar çok rahat bir şekilde fark edilebiliyor.

Şöyle ki, Instagram hesabınıza 10bin takipçi yüklediğinizi var sayalım. Bu 10 bin takipçinin hiçbiri sizin gönderilerinize etkileşim yapamaz. Bu kullanıcılar, pasiftir. Sadece sayısal olarak takipçi sayınıza yansır. Bu yüzden de diğer insanlar tarafından bot takipçi kullandığınız rahatlıkla anlaşılabilir.

Takipçi satın al diyerek para kazanmaya çalışan firmalar, eğer etkili bir yöntem olsaydı takipçi satmaz, kendilerine atarlardı.

Etkileşim Gelmez, Pasif Takipçi Kazanç Sağlamaz

bot takipçi

Bot takipçili hesap Instagram tarafından kapatılıyor, diğer insanlar da bot takipçisi olan hesapları kolayca anlayabiliyor. O zaman bot takipçi kullanmak için geriye hangi sebep kalıyor?

Bot takipçi satın alan kullanıcıların ilk amacı, sayfalarının takipçi sayısını yüksek göstererek takipçi kasmayı ve böylece sayfasına reklam alarak para kazanmayı hedefliyor. Takipçi satın al yazarak bot takipçi satan yerlerden bot takipçi satın alabilirsiniz. Fakat bu çok geçersiz bir düşünce.

Instagram’da reklam veren firmalar, reklam verecekleri sayfaları detaylı olarak inceler. Sayfada bulunan takipçilerin yüzde yüz gerçek olması ve etkileşimin güçlü olması önemlidir. Bot takipçi zararları arasındaki en belirgin olanı etkileşim sorunudur. Eğer etkileşim zayıfsa ya da aynı şekilde sahte bir etkileşim varsa, bunu kolayca anlayabilirler ve o sayfaya reklam vermezler. Dolayısıyla paranız boşa gider.

Bu Takipçileri Geri Çıkartmak Daha Zordur

bot takipçi

Bir gün Instagram bot takipçinin saçma bir fikir olduğuna karar verirseniz, bot takipçileri yüklerken ki kolaylık, çıkartırken olmayacak. Bot takipçileri yüklemek için tek tuşa basmanız yeterliyken, takipçileri geri çıkartmak için tek tek uğraşmanız gerekiyor. İşte bu yüzden de bir kez Instagram bot takipçi kullanma hatasına düşen sayfalar, direkt olarak sayfayı kapatıp yeni bir hesapla başlıyor.

Instagram, bu konuda ne kadar kararlı olur bilinmez fakat bir an önce bu konuda bir şeyler yapması gerekiyor gibi duruyor. Özellikle de Instagram bot takipçiler ve beğeniler, kullanıcıları uygulamadan soğutuyor. Durum böyleyken de Instagram botlar yüzünden sürekli kullanıcı kaybediyor. Bu yüzden kısa süre içinde buna bir çare bulacaklarını düşünüyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

“Instagram’da Bot Takipçi Kullanmanın Zararları” üzerine bir yorum

 1. Mehmet bey selam. Benden önceki danışman instagram hesabımız için bot takipçi satın almış. Hesabın danışmanlığını ben aldığımdan beri tam anlamıyla instagram’ın istediği herşeyi yaklaşık 6 aydır yapıyoruz. (Her iki günde bir takipçilerimizin en yoğun olduğu saatte editör tarafından düzenlenmiş profesyonel video paylaşımı, tüm yorumlara anında cevap, doğru ve düzenli hashtag kullanımı, doğru ve düzenli konum paylaşma, düzenli hikaye vs. vs.) buna rağmen video görüntülemelerimiz en fazla 500, keşfet’ten videolarımızı izleyen en fazla 10 kişi oluyor.

  Daha önce satın alınmış bot hesaplarla bağdaştırabilir miyiz bu durumu?
  Daha önce bot takipçi satın alınmış bir hesap için ne önerirsiniz? (hesap değiştirmemiz mümkün değil, bunu göz önünde bulunduralım.)

  Şimdiden teşekkür ederiz. 🙂

  hesabımız; @bogaziciozelegitim

  Yanıtla
 2. Merhaba hocam. Bir forum sitesinde üyeliğim var uzun yıllardırda orda bilgi edinir bilgi paylaşımı yaparım. Şu instagram da çekiliş usulü takipçi v.s ile çok insanı kandırıyorlar. O sayfada bulunan kullanıcıların %90 a fake hesap ve bottan oluşuyor ve insanlara bunu gerçekmiş gibi satıyorlar. Sizden bu konu hakkındada bilgilendirici bir yazı yazmanızı isterim. İnsanların bu şekilde kandırılması bence hoş olmyor diye düşünüyorum. Kolay gelsin başarılar hocam

  Yanıtla
 3. Merhaba bot takipçi almıştım etkileşimim düştüğünü fark ettim ve üşenmedim 7.K takipçiyi kaldırdım acaba bana etkisi olurmu yoksa hiç bir işe yaramazmı

  Yanıtla
 4. Merhana Bende bir hata yapıp bot takipçi like işine bulaştım ve etkileşimim düştü düzelmesi için ne yapmak gerekir?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et