Hakkımda

İzmir doğumlu Mehmet Ortaç Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında sırasıyla gazetecilik, televizyonculuk ve halkla ilişkiler alanlarında çalışmalar yaptı. Mezuniyeti sonrasında uluslararası reklam ajanslarından Grey Worldwide İstanbul ofisinde Cohn&Wolfe Halkla İlişkilerde iletişim danışmanı olarak çalıştı.

Daha sonra dijital pazarlama alanına geçiş yapan Mehmet Ortaç  Altavia Dekatlon ve Alice BBDO gibi uluslararası dijital reklam ajanslarında birçok uluslararası ve ulusal marka ile ortak çalışmalar gerçekleştirdi.

2014 yılında gayrimenkul sektörüne geçerek, sektörün lider firması Sur Yapı’da Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı ve Nisan 2021’e kadar 9 yıl süresince bu görevini devam ettirdi.

Daha sonra Satın alma danışmanlığı hizmeti veren Fursa Grup Satın Alma Danışmanlık’ta başta Pladis, Ülker ve Yıldız Holding markaları olmak üzere birçok markaya pazarlama satın alma danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi Executive MBA programını birincilikle bitirerek yüksek lisans mezunu oldu.

Öğrencilik yıllarından bu yana Toplum Gönüllüleri Vakfı, Türkiye Kızılay Derneği, JCI Türkiye başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler yürütmüştür. Şu anda Eyüp Lions Kulübü Derneği ve Göztepe Kadın Voleybol Takımı’nda yönetim kurulu üyesidir.

Mehmet Ortaç evli ve 1 kız çocuk babasıdır. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.