Pinterest for Business- Niş için mantıklı mı?

Pinterest for Business- Niş için mantıklı mı?

Birçok insan Pinterest’in işiniz için anlamlı olmadığını varsayar. Özellikle, eğer bir erkekseniz, Pinterest’ten tamamen uzak kalabilirsiniz. Fakat böyle düşünerek büyük bir hata yapıyor olabilirsiniz.

İnsanlar Pinterest’i düşündüklerinde yemek tarifleri, ev dekoru veya bir tür sanat ve zanaat paylaşımlarını düşünüyorlar. Fakat Pinterest içeriklerinde düşündüğümüzden çok daha fazlası var. Çok çeşitli konuları kapsayan pinler ve tahtalar var.

Örneğin, asla düşünülmeyeceğini düşündüğünüz bir konuyu düşünün. Mesela, fantezi futbolu alalım. Pinterest’te “fantasy football” için hızlı bir arama yaptıktan sonra, orada bazı fantezi futbol içerikleri olduğunu görebilirsiniz.

Çoğu fantezi futbol partilerine yönelik paylaşımlar, ama yine de orada ilginizi çekebilecek bir takım fantezi futbol içerikleri var.

pinterest for business
pinterest for business

Pinterest’te olmasını beklemediğiniz bir şey için başka bir örnek video oyunlarıdır. Örneğin, Nintendo Switch, XBox, PlayStation ve daha pek çok içerik bulabilirsiniz.

Birçoğu sistemleriniz ve bunun gibi şeyler için vakalar oluşturmak için oyunun ve DIY projelerinin sanat tarafı ile ilgilidir, ancak yine de, bir video oyun blogunuz olsa bile, Pinterest’te hedefleyebileceğiniz birçok konu vardır.

Pinterest for Business

Peki, nişinizin Pinterest’e geçmek için mantıklı bir şey olup olmadığını nasıl anlarsınız? Açıkçası bir yolu, Pinterest’te arama yapmak ve platformda zaten ne tür içerik bulunduğunu görmek.

pinterest for business
pinterest for business

Başka bir yöntem, Pinterest sitesine arama ifadeleri yazarken yavaş yazın ve tahmini metnin aramanızı bitirmek için ilgili konular olup olmadığını görün. Bu, insanların aslında bu kelimeleri veya kelime öbeklerini aradıklarını gösteren bir gösterge olarak hizmet eder.

Yazdığınız şeyi bitirmek için birkaç farklı kelime alırsanız, bu kullanıcıların Pinterest’te aldıkları bir şeyi hedeflemek için doğru yolda olduğunuzu gösteren harika bir işarettir.

Peki ne bekliyorsunuz? Harekete geçin! Birçok kişi, web sitelerine günde binlerce sayfa görüntülemeyi Pinterest’ten alıyor.

Yani etrafta beklemeyi bırakıp dışarıdaki muazzam Pinterest trafiğinden yararlanmaya hazır mısınız?


Zaman zaman dijital pazarlama konusunda bir dijital pazarlama uzmanı olarak vereceğim bilgileri takip etmek için mehmetortac.com adresini ve Twitter hesabımı takip etmeyi unutmayın!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

“Pinterest for Business- Niş için mantıklı mı?” üzerine bir yorum

  1. Pinterest’te 10K’yı geçen takipçili bir hesabım vardı. Fazladan takip ettiğim çöp hesapları tek tek takipten çıkarken sistem spam olarak algıladı ve hesabımı tamamen kapattı. Pinterest’in faydası çok büyüktü. 🙁

    Yanıtla
  2. Pintereste son zamanlarda zaman ayırdım, yavaş yavaş sonuç alıyorum. Bu yazıyı iyi ki yazdınız, verdiğiniz iki öneriyi uygulayacağım. Pinterest arama butonunu hiç kullanmazdım, orayı kullanarak bazı çıkarımlarda bulunacağım. Bakalım sonuçlar ne yönde değişecek.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et