Etkili Sosyal Medya Hesabı Yönetimi

Milenyum çağına girilmesiyle beraber, nükseden bir dijital medya platformu var. Dijital medya platformunda günlük harcanan saatler, çok yüksek düzeyde.

Bireyler artık dijital medyayı kullanarak, kendilerini daha iyi ifade ediyorlar. Gerek sosyal gerekse de iş alanlarında, büyük bir ilerleme mevcut. Her bireyin hem iş hem de sosyal medya için ayrı hesapları olduğunun farkındayız.

Sosyal Medya için Hangi Mecraları Kullanıyoruz?

Dünyanın soyut ortamda daha fazla birlikte olabilmesinden dolayı bireyler, gerek maddi gerekse de manevi açıdan kendilerine fayda sağlayabilecek platformlarda vakitlerini harcıyorlar.

Örnek verecek olursak; İş başvurularında firmaya alınan personellerin, 3’te 1’i kariyer siteleri üzerinden gerçekleştiriliyor. 3’lük bu oran oldukça büyük bir iş kapısı sunuyor. Bunun farkında olan bireyler, adeta pazarlamacı edasıyla profillerini pazarlamaya çalışıyorlar. Her konuda yarış içerisinde olan insanlık, soyut ortamda da yarışmaktan asla vazgeçmiyor.

O halde biz konunun sosyal medya tarafıyla ilgilenip, sosyal medya profillerinin nasıl daha etkili kullanılabileceğini tartışalım.

Etkili Sosyal Medya Profili

Her sitede hesabınızın, belli bir URL olacaktır. URL seçimi ise çoğu zaman yazılımdan dolayı, otomatik olarak ad ve soyadından doldurmaktadır. Facebook kendi URL seçimi yapmanıza olanak sağlayan bir platform.

Otomatik doldurma uygulanan sosyal ağlarda yapmanız gereken ad ve soyadınızı yazarken, İngilizcede yer alan harflerle yazmanız. Artık Google aramalarında ağlarınızın çıkabileceği, URL adresiniz mevcut.

İstediğiniz gibi URL seçimini yaptıktan sonra, ad ve soyadını istediğiniz gibi Türkçede yer alan harfler ile yazabilirsiniz. URL adresiniz değişmeyecektir ve Google tarafından kolay indekslenebilen İngilizce harfler sizin için ideal seçim olacaktır.

sosyal medya
sosyal medya

Profil Fotoğrafı Seçimi Önemli!

Profil fotoğrafı konusu da oldukça önemlidir. Yabancı iş adamları profil fotoğraflarını seçerken, sadelikten yana. Beğendiğiniz sade bir fotoğraf seçimi, başlangıç için ideal. Birçok sosyal ağlarda kapat fotoğrafı da oluyor.

Kapak fotoğrafı seçimi için, çalıştığınız kurumsal firmayı anlatan afişi seçebilirsiniz. Freelancer olarak çalışıyorsanız, iletişim bilgilerinizi veren kurumsal görünüme sahip afişi seçebilirsiniz.

Aslına bakılırsa, kapak fotoğrafı size ulaşmanın ve sizin için karşı tarafın fikir sahibi olmasının ilk adımıdır. Bu adımı iyi değerlendirin. Adres ve profil fotoğraflarında gerekli aşamalar uygulanmalıdır.

En Büyük Hedefimiz Dikkat Çekmek!

Her birey dikkat çekici dijital medya ağına sahip olmak istiyor. Bunun için birçok yazılım ile takipçi, beğeni ve favorilere ekleme gibi birçok platforma sahip özelliklere para ödeniyor. Fakat ne yazık ki, birçok yazılım satan firma gerçek profil ağı kullanmıyor. Botlar tarafından yazılım ile açılan ve Dashbord aktarılan hesaplardır.

Etkili sosyal medya profiline sahip bireyler, bir adım öndedir. Gerek sosyal medya hesaplarında gerekse de, kariyer sitelerindeki üyeliklerinde profesyonel yaklaşım da önemlidir.

Adeta işiniz gibi üyeliklerinize profesyonel yaklaşın ve onu yönetin. Hatta günümüzde birçok ağlarda olan üyeliğinizi, aynı anda kontrol etmenize sağlayan birçok yazılım mevcuttur. Ücretli veya ücretsiz yazılımlardan kendinize edinerek, tüm hesaplarınıza aynı anda hâkim olabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et