COVID-19 Sırasında Ücretli Pazarlama Rehberiniz

COVID-19 Sırasında Ücretli Pazarlama Rehberiniz…

Faydalı Ücretli Reklam Kampanya Stratejileri

COVID-19’un ücretli reklam kampanyası stratejilerini nasıl etkilediğini merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz! Cevap: hem olumsuz hem de olumlu.

Bir yandan insanlar evde daha fazla vakit geçiriyorlar ve neredeyse her şeyi çevrimiçi yapıyorlar. Ancak birçok insan işini kaybettiği ya da ailelerini salgın hastalığından kurtarmak için para biriktirmeye çalıştıkları için maddi imkanları azalmaktadır.

Bazı işletmeler bu süre zarfında web sitesi trafiklerinde bir dalgalanma görürken, talep edilmeyen ürün veya hizmetlere sahip diğerleri trafikte ciddi bir düşüş görüyor veya kampanyalarını tamamen duraklatmak veya durdurmak zorunda kalıyor.

Influencer Marketing Hub, araştırdıkları 237 markanın % 69’unun 2020’de reklam harcamalarını azaltmayı beklediğini bildirdi.

COVID-19
COVID-19

Korona virüs sırasında PPC’nin yönetimi hakkında bazı ipuçları paylaşıyorum. PPC, organik olmayan trafik olarak da bilinen tıklama başına ödeme reklamcılığı anlamına gelir. (Organik trafik ücretsiz SEO tekniklerinden gelir).

Küçük işletmenize bağlı olarak şu alanlarda ücretli reklamlar yayınlayabilirsiniz:

Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki Google Reklamları / görüntülü reklamlar

COVID-19 Sırasında Ücretli Pazarlamaya Başlamak için 3 Adım

Şu anda bir reklam kampanyası yayınlasanız bile, anahtar kelimelerinize ve reklam kopyanıza göz atmanız önemlidir. Hedeflediğiniz kadar etkili mi?

İnsanların sosyal mesafe uygulamasıtgi, aktif olarak çevrimiçi görünmedikleri ve alışveriş yapmadıkları anlamına gelmez. Ancak, daha önce kullandığınız reklam kopyası şu anda hedef kitlenizle uyuşmuyor olabilir ve hatta rahatsız edebilir.

Anahtar kelimelerinizi araştırın.

Anahtar kelimelerinizi araştırmak her zaman önemlidir ve özellikle şimdi! Hedef kitlenizin COVID-19 ile ilgili satın alma davranışına bakmak istiyorsunuz.

Sonradan gidebileceğiniz yeni bir niş anahtar kelime olduğunu veya müşterilerinizin beklediğinizden farklı bir arama terimi kullandığını öğrenmek sizi şaşırtabilir.

Ayrıca, işletmenizdeki anahtar kelime fırsatlarını arayın:

  •     Evden çalışma / eğitim
  •     Akış (streaming) hizmetleri
  •     Sağlık ürünleri / hizmetleri
  •     İletişim araçları

Orada anahtar kelime arama araçları bir dizi vardır, ya da anahtar kelime araştırma veri raporlamaya kadar her şeyi işlemek için profesyonel bir SEO / SEM şirketi işe olabilir.

ücretli pazarlama
Ücretli Pazarlama Rehberi

Değer tekliflerinizi tekrar ziyaret edin.

Birçok girişimci, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için değer önermelerini güncelliyor.

İster ücretsiz gönderim, eve teslim seçenekleri, ister sınırlı süreli indirim olsun, reklamlarınızın cazibesini artırabilir ve daha fazla kullanıcıyı alakalı değer önerileriyle tıklamaya teşvik edebilirsiniz. Satış yapmak için pandemi çevresinde endişe veya korku yaymadığınızdan emin olun. .

Negatif anahtar kelimelerinizi inceleyin.

Reklamınızın belirli bir anahtar kelime için gösterilmediğinden emin olmak istediğinizde negatif anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Bu sizin israf edilen tıklamalardan tasarruf etmenizi sağlar ve reklamlarınızı daha alakalı tutar, bu da kalite puanınızı artırır (tıklama başına maliyetinizi düşürür).

Reklamınızın nerede görüneceğini de sınırlayabilirsiniz. Örneğin, bu hassas süre zarfında reklamınızın COVID-19 ile ilgili içeriğin yanında görünmesini istemeyebilirsiniz.

Ancak, orada çok fazla COVID-19 öğesi olduğu için, marka görünürlüğünüzü büyük ölçüde sınırlandırabilirsiniz. Integral Ad Science’ın yakın tarihli bir raporuna göre, ankete katılanların% 78’i koronavirüs içeriğinin yakınındaki genel reklamları kötü bir şey olarak görmüyor.

Dolayısıyla, ne sattığınıza ve reklamlarınızı nasıl konumlandırdığınıza bağlı olarak karar vermeniz gerekir.

Ücretli Pazarlama
Ücretli Pazarlama

Neden Kısa ve Uzun Vadeli Ücretli Reklam Kampanya Stratejilerine İhtiyacınız Var?

Tabii ki şimdiki işlerinizi nasıl en iyi şekilde ilerletebileceğinize odaklanmalısınız. Ancak COVID-19 sırasında ücretli pazarlama planları yaparken geleceğinizi unutmayın!

Kararlarınızı almak için anahtar kelime verilerinize bakın.

COVID-19 bittikten sonra benzer ücretli reklam kampanyası stratejilerine devam edebileceğinizi görebilirsiniz ve / veya yelkenlerinizi büyük ölçüde ayarlamanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

İşletmenizin bu pandemiden nasıl sağlam çıkacağını düşünmek iyi bir fikir olabilir. Şimdi bir reklam planı oluşturun.

Elbette planınız daha sonra değişebilir. Yolda üzerine eklemeler yapılabilir. Ancak en azından bir başlangıç planınız olacaktır.

Koronavirüs sırasında reklam yapmak “her zamanki gibi iş” ten başka bir şey olsa da, bu yeni zorlukla yüzleşmek için gerekli araçlara sahip olmanız önemlidir. Tüm bunlar bittiğinde başarılı olacak girişimciler bilinmeyeni kucaklayan ve devam eden girişimciler olacak!

Umarım COVID-19 sırasında reklam vermek için bu ipuçları da dahil olmak üzere tüm koronavirüs yazılarım size yardımcı olmuştur. Önümüzdeki günlerde bu konu ile alakalı içerik yayınlamaya devam edeceğim. Kendinize iyi bakın!


Zaman zaman dijital pazarlama konusunda bir dijital pazarlama uzmanı olarak vereceğim bilgileri takip etmek için mehmetortac.com adresini ve Twitter hesabımı takip etmeyi unutmayın!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et