Türkiye İş Dünyası 2019 Kreasyonu

Türkiye İş Dünyası 2019 Kreasyonu diye başlık atınca aklınıza moda, kıyafetler, takım elbiseler v.s geldi değil mi? Öyle değil işte. Bu aslında Türkiye İş Dünyası 2019 Bahane Kreasyonu! Nasıl mı?

Aralık ve Ocak ayında kar var, hava çok soğuk; müşteriler bu zamanda harekete geçmez. Fazla bütçe harcamayalım!

Mart ayında yerel seçimler var. Tartışmalar şimdiden başladı. Bakalım seçim sonuçları ne olacak. Çok fazla bütçe harcamayalım!

Seçim bitti ama İstanbul hala daha tartışmalı. Oylar yeniden sayılıyor, ortalık gergin. Seçim tekrarlanabilir. Biraz bekleyelim, çok fazla bütçe harcamayalım!

Ramazan geldi. İnsanlar oruç tutuyorlar. Bu dönemde müşterinin mağazalardan eli ayağı kesilir. Çok fazla bütçe harcamayalım!

Hayat Hep Bayram Olsa

Bayramda herkes bir yerlere kaçacak. Şehirde kimse kalmayacak. Pazarlama yapacaksın da ne olacak? Müşteri yok ki burada! Çok fazla bütçe harcamayalım!

Yaz ayları geldi, yıllık izinler başladı. İnsanların kafası izinde. Şimdi pazarlama yapsak bile müşteri mağazaya gelmez ki. Çok fazla bütçe harcamayalım!

Kurban bayramı da geldi çattı. Yaza da denk geldi. Güney sahilleri dolu. Şehirde yine kimse kalmayacak. Çok fazla bütçe harcamayalım!

Hadi Gari Hemşerim!

Eee artık okulların açılmasına az kaldı. Millet okul alışverişi yapacak. Bizim markamızın okul alışverişi ile çok alakası yok ama yine de insanlar pazardayken bir dokunmak lazım. Hadi saldıralım!

Türkiye İş Dünyası 2019 Kreasyonu

İşte size Türkiye İş Dünyası 2019 Kreasyonu! Tek bir satırı yalan mı? Zaten üretmeyen, her geçen gün daha fazla tüketen bir toplumuz. Ancak bahanelerimiz bitmiyor. Çalışmayalım da, üretmeyelim de; hep tatil olsun, hep bir şeyleri tartışalım. Bu biter, öteki gelir. Yıllarımız böyle heba oluyor. Farkında mıyız?

Kimimiz dindar; Yüce Allah’ın bize çalışmayı öğütlemiş olmasından bir haber. Sorsan Allah ile başlar peygamber ile bitirir. Ama ekonomiye katkısı sıfır!

Kimimiz Atatürkçü; nerede 10. yıl marşı çalıyor bayrağı kapar koşar. Atatürk ile ilgili her konuda kendinden geçer. Atatürk’ün çalışmak ile ilgili öğütleri hiç yokmuş gibi davranır; Atatürk çok okuyan, çok çalışan biri değilmiş gibi düşünür. Ekonomiye katkısı sıfır!

Var mı Hiç Farkımız?

Hiçbirimizin birbirimizden yok farkı! Sabahlara kadar tartışalım kim haklı! Zaman yitip gitsin. Varsın millet Mars’a gitsin.

Bak bugün Jeff Bezos uzaya gitmek ile ilgili bir demeç vermiş, Elon Musk Twitter’da haberin altına “Kopyacı” yazmış. Ne boş bir tartışma değil mi? Bu adamlar da hayattan hiç keyif almıyorlar be!

Biz hala daha 10. yıl marşında söylediğimiz noktadayız. Ancak onları yapabildik; çıktık açık alınla on yılda her savaştan…

Biz Türkiye İş Dünyası 2019 Kreasyonuna devam…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et