Programlama Dili Nasıl Öğrenilir? Kolay Şekilde Kursa Gitmeden Öğrenin

Programlama Dili Nasıl Öğrenilir? Programlama dilleri bildiğimiz gibi artık teknolojinin bir parçasıdır. Yazılım, program yapma, program geliştirme gibi daha çok konunun faaliyetini sağlamaktadır.

Programla Dili Nedir?

Programlama dili, bir insanın bir bilgisayara ne yapmasını istediğini anlatan dillerdir.

Programlama Diline Giriş

Programlama Dili Nasıl Öğrenilir merak ediyorsanız programlama dillerini göstereceğim adımlarla öğrenin.

Programlama diline an itibarıyla giriş yaptık. İlk 1 haftamızı programlama dilleri hakkında bilgi edinecek yazılar okuma ile geçirmelisiniz.

Bu bir haftada programlama dilleri hakkında bilgi edinecek yazılar okumanız, size çok büyük katkıda bulunacak. Sabırlı biri iseniz, 1 hafta değil de bu süreyi 2 veya 3 haftaya da çıkarabilirsiniz. Bu sizin daha çabuk ve hızlı bir şekilde 1 adım öne çıkararak öğrenmenizi sağlayacaktır.

Programlama Dili Nasıl Öğrenilir
Programlama Dili Nasıl Öğrenilir?

Sonra ki Adımlar

Evet, 1 haftanızı okuyarak geçirdikten sonra günlük rutinler yapmalısınız. Mesela Python programlama dilini öğrenmek istiyorsanız, direk öğreneceğiniz dil hakkında bilgi edinmelisiniz.

Yani ilk programlama dilleri ne amaçla kullanılır vb. gibi şeyleri öğrendikten sonra, birde öğreneceğimiz programlama dilinin ne işe yaradığı ne gibi özellikler gibi vb. konuları araştırmalısınız. Yani tam olarak olay şu, öğreneceğiniz konunun ne işe yaradığını ve temelini bilmelisiniz ki o işi rahat yapın.

Her gün öğreneceğimiz programlama dili hakkında Youtube’den 2 tane eğitici video anlatımlı konular izleyin, yaklaşık 1 ay boyunca devam edin.

Öğrenmeye açık olun. Bilmediğiniz konuları veya kelimeleri araştırın ki, önünüze engel olarak çıkmasın.

Telefon kullanıyor iseniz, cihazınıza Play Store veya App Store’den Termux’u kurun. Şu zamana kadar öğrendiğiniz bilgiler ile Termux’da alıştırmalar, rutinler, denemeler yapın.

Bilgisayar kullanıyor iseniz, cihazınıza öğrenmekte olduğunuz programlama dilini kurun. Kurduktan sonra öğrendiğiniz bilgiler ile alıştırmalar, rutinler, denemeler yapın.

Programlama Dili Öğrenmek için Kaynaklar

Kodlama Öğrenmek için 9 Ücretsiz Web sitesi yazımda size ücret ödemeden, internet üzerinden kolaylıkla kodlama öğrenebileceğiniz 9 ücretsiz web sitesini tanıtmıştım. Bu yazımı okuyarak çok daha fazla kaynağa erişebilirsiniz.

Son Aşamalar

Evet, her gün tekrar yapın. Dediğim gibi her şeyi sırasıyla düzenli olarak yaptıktan sonra yavaş yavaş hazır hale geleceksiniz. Sabırlı olun, öğrenmek istediğiniz iş 1 günde öğreneceğiniz konular değil. Benim verdiğim süreleri daha da uzatabilirsiniz böylelikle daha güzel ve daha çok sağlam öğrenebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin