Kaçınılması Gereken 7 Genel İçerik Pazarlaması Hatası

İçerik pazarlaması, ürünleriniz ve / veya hizmetleriniz hakkında bilgi aktarmak için çok önemli bir yöntemdir. İçerik pazarlama, kitlenizin gözünde otorite kurarken kitlenizi bilgilendirmenin, eğitmenin ve onlarla etkileşim kurmanın en iyi yoludur.

Ancak, kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz bazı yaygın içerik pazarlama hataları vardır.

7 Genel İçerik Pazarlaması Hatası

1. SEO’dan Kaçınmak

içerik pazarlaması

Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının web sitenizi, blogunuzu veya ürününüzü bulmasını sağlamak için yapabileceğiniz sayfa içi ve sayfa dışı işlemleri içerir. SEO, kitlenizin sizi bulmasına yardımcı olmak için belirli teknikler ve taktikler kullanır. Bunun bir önemi olmadığını düşünme. Bu iyileştirmeleri ne kadar çok yerine koyarsanız, sonuçlarınız o kadar iyi olur.

2. Otomasyonu Akıllıca Kullanmamak

içerik pazarlaması

Otomasyon kötüye kullanılabilir, ancak her şeyi mümkün kılmak için kullanılmalıdır. Sen sadece bir insansın. Önemli bir kural, sosyal medyadaki ve blogunuzun yorumları içindeki kişilerle kişisel olarak yanıt vermeniz ve etkileşimde bulunmanızdır, ancak diğer her şey için otomasyon kullanmalısınız.

3. İçeriğinizi Tanıtmamak

içerik pazarlaması

İnsanların bulmasını istediğiniz herhangi bir içerik türü oluşturduğunuzda, bunu sosyal medya ağlarınız ve e-postanız aracılığıyla tanıtmanız gerekir. Tıklama başına ödeme reklamlarıyla da tanıtabilirsiniz. İçeriğinizi tanıtmazsanız, ondan çok daha az olumlu sonuç alırsınız.

4. Başlıklarınızı Optimize Etmeyi Unutmak

içerik pazarlaması

Arama motoru optimizasyonunun bir kısmı başlıkları içerir, ancak özel bir sözü hak eder. Başlıklarınızın optimize edilmesini sağlamanın bazı yolları vardır. İlk olarak, anahtar kelimeleri ilk üç kelimeye yerleştirin. İkinci olarak, neyin en iyi yanıtı aldığını görmek için birden fazla başlığı test edin.

5. Düşük Kaliteli İçerik Oluşturma

içerik pazarlaması

Kitleniz her koşulda bir ton içerik istemiyor. Günlük olarak kaliteli içerik oluşturamıyorsanız yapmayın. Size uygun bir zamanlamaya göre kaliteli içerik oluşturun. Yüksek kalite, soruları cevaplar ve sorunları çözerse, memnuniyetle karşılanacaktır.

6. Yeterli Yayımlama

içerik pazarlaması

Bu çelişkili olabilir, ancak fark edilmeye ve kitlenizin ilgisini çekmeye yetecek kadar yayın yapmanız gerekir. En az haftada bir yeni içerik oluşturmayı ihmal ettiğiniz için mükemmellikte öfkelenmeyin.

7. Kalite Üzerinden Miktar ile İlgili

içerik pazarlaması

Aynı şekilde, içerik bir şekilde kitlenize değer katmıyorsa günlük olarak yayınlamak istemezsiniz. Sadece bir şeye sahip olmak, özellikle nişinize uymuyorsa, istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz.


Zaman zaman dijital pazarlama konusunda bir dijital pazarlama uzmanı olarak vereceğim bilgileri takip etmek için mehmetortac.com adresini ve Twitter hesabımı takip etmeyi unutmayın!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin