Google ve Yandex Trafik Yoğunluğunu Nasıl Biliyor

21
13537
Google ve Yandex Trafik Yoğunluğunu Nasıl Biliyor
Bu yazıya puan vermek ister misiniz?

21 YORUMLAR

  1. Mehmet abi bonus bilgi olarak arabaya bildiğimizi Bluetooth sayesinde bildiğini yazmışsın ya ama ben Bluetooth ile baglamasam hatta otobüs ile seyehat etsem bile nereye araba ile gittigimi nereye yaya yürüdüğümü neredeyse tam isabet biliyor. Acaba yapay zeka algoritmaları mı var?
    Bu arada bu canlı yoğunluk bilgileri için çok teşekkür ederim aklımdaki çoğu soru işaretine cevap vermişsin abi.

  2. Benim de bazı tahminlerim vardı aşağı yukarı doğru imiş ben navigasyonda google diyorum yandex bence daha yavaş ve bir kaç tık geriden geliyor benim tecrübelerim tabi bu son bir senedir yandexi hiç kullanmadım düzeldiyse ayrı teşekkürler.

  3. Bende hep diyorum bunlar google trafik yoğunluğunu nasıl biliyor diye. Diyordum ya uydu sistemleri var ordan izliyorlar eş zamanlı olarak. Yada kara yolları müdürlüğünden filan trafik yoğunluğu hakkında saatlik veya anlık veri çekiyorlar diye düşünmüştüm. Telefonların konum yoğunluğuna göre trafik yoğunluğu tahmin edebilecekleri hiç aklıma gelmemişti. Acaba yol yapım çalışması olduğunu filan nerden biliyorlar? Kara yolları müdürlüğünden bi şekilde veri mi çekiyorlar acaba.

    • Okuduğunuz ve yorum yazdığınız için asıl ben teşekkür ederim. Bu tip uygulamalar bilinse de arka planındaki bazı soruların yanıtları bulunamıyor ne yazık ki. Yandex ve Google trafik bilgisini nasıl bilebiliyor sorusu da bunların arasında en önemlilerinden. Güzel bir yanıt bulabildiyseniz sevindim.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız