Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin

Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin…

Pazarlama, imal edilen imalatın veya herhangi bir emeği talep edene göstere bilip satış yapabilmek adına tercih edilen ve gidilen tüm yollara denmektedir.

İki şekilde cereyan eder. Geleneksel yöntemler ile dijital teknik metotlar olarak gerçekleştirilmektedir. Günümüzde geleneksel yöntem dahi artık sanal âlem desteğini kullanmak zorunda kalmaktadır.

Eskiden olsa sınırlı ve dar sayıdaki pazarlama yöntemi ile satış yapılırdı. Teknolojinin ürünü dijital âlem ile fazla miktarda yol ve yöntem zuhur etti. İnternetteki ve bu âlemdeki tüm çeşitler bilgi teknolojileri gelişimi ile daha çok gelişim gösterdiler.

Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin

Eskisi gibi fazla meblağ ve bütçeli tanıtımlar artık değişti. İnternet medyası ile birden fazla tanıtımı gerçekleştirip, ürününüzün gösterimini sağlayabilirsiniz. Günümüz Türkiye’sinde faal olarak insanların yarısı sanal âlemi kullanmakta.

İnternet üzerinden alışveriş gün geçtikçe artmaktadır. Bu pazarlamanın tarzlarını tercih ederek müşteri ile aranızda bir bağ oluşturmalısınız. Bağınızı da sistemli halde bağımlınız şekilde kalmasını sağlamalısınız.

Bunu dört aşamadan oluşan yöntemleri takip ederek; elde etme ilkidir, ikincisi kazanma, ölçümleme üçüncüsüdür, optimize etme de dördüncü ve sonuncusu, sağlayabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin

Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin

Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin

Elde Etme

Sitenizi tasarlayarak, SEO yöntemini kullanarak, SEM tarzı ile hareket ederek ve alıma müsait durumdaki alıcılara ulaşarak ve netice odaklı gayret göstererek sağlayabilirsiniz. Bu etabı ilerlete bilmeniz de mümkündür.

Sosyal medya üzerinden yapılarak, netten tanıtımlar aracılığı ile içerik şekli ile elektronik posta ile yapılan çeşitleri ile ilerlete bilirsiniz. Dijital yöntemleri böylelikle çoğalta bilirsiniz.

Kazanma

Alıma müsait olan alım kâr müşteri, sizin elde etme yöntemi ile hazırladığınız araçlara ulaşınca, bunu müşteriye çevirebilmek ve elde etmek gerekir. Satış gerçekleştirme merkezli tertipler ve çalışmalar yapmak lazımdır.

Ölçümleme ve Optimize Etme

Bu şekildeki tarz ile de, kullanacağınız birçok ölçüm aletleri ve bunu sağlayan yerler aracılığı ile pazarlama faaliyetlerinizi ölçüp, detaylı bir şekilde irdeleyip sağlıklı yapılacak en uygun şekle sokma gerçekleştirilebilmelidir.

Elde Tutma ve Büyütme

Sattıklarınızın memnuniyet oluşturması şeklinde size dönüşü hedefinize ulaşmanıza oldukça katkı sunar. Satışa yönelik yapılan planlamalar ile sattığınız kişiler ile münasebetleriniz neticesinde size ve ürününüze karşı bir topluluk hâsıl eder.

Dijital Pazarlama Öğrenmek için Bazı Kaynaklar

https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye
Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin
Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

“Dijital Pazarlama Öğrenin ve Geliştirin” üzerine bir yorum

  1. Bloğumuz büyüdükçe dijital pazarlamaya ihtiyaç olacak gibi… Umemy de kurslar vardı, bununla ilgili. Detay bilmek önemli. Teşekkürler bu yazı için…

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et