Youtube ile Para Kazanmak

Youtube ile Para Kazanmak…

2019 verilerine göre bütün dünyada geçerli olmak üzere günde 5 milyar adet YouTube videosu izlenmektedir. YouTube sitesini açan kullanıcılar ortalama 45 Dakikasını bu platformda harcamaktadırlar bu verilere bakılarak YouTube’dan para kazanmak kolayca düşünülebilir fakat birçok insan YouTube’dan nasıl para kazanacağı konusunda sadece yüzeysel bilgiye sahiptirler.

İşini bilenler de sessiz sedasız banka hesaplarına yüzbinlerce doların akışını mutlulukla seyretmektedirler bu da onların motivasyonunu daha da arttırmakta ve gittikçe daha kaliteli videolar üretmeye devam etmektedirler

Size çok basit gereksiz gelecek herhangi bir uğraş, milyonlarca dolar kazanmanıza yol açabilir. Bunun yüzlerce örnekleri vardır. Örneğin YouTube platformunda Ryan’ın oyuncak incelemesi konulu kanalı yılda 23 milyon dolar para kazanmaktadır.

Pekiyi bu adam ne yapıyor? Evrenin sırlarını mı anlatıyor? Kesinlikle böyle bir şey yok! Sadece popüler oyuncakları alıyor onları parçalıyor içlerini size gösteriyor ve tekrar oyuncakları toparlıyor. İnsanlar da bu videoları sonuna kadar reklamlar eşliğinde izliyorlar

Youtube ile Para Kazanmak

Youtube ile Para Kazanmak
Youtube ile Para Kazanmak

YouTube’den para kazanmak herkesin yapabileceği veya başarabileceği bir iştir sadece dünyaca ünlü müzisyenleri ya da dünyaca ünlü youtuberların tekelinde olan bir şey değildir. Bir video izlemek istediğinizde çok can sıkıcı reklamların zorla izletilmesi, video sahiplerine para kazandırır.

Eğer böyle can sıkıcı reklamları görmek istemiyorsanız ki görmek istememekte haklısınız, hemen bir Crome Adblocker eklentisini yükleyin ve reklamlardan sonsuza kadar kurtulun. Madem para kazanmıyorsunuz, boşuna reklam izleme işkencesini neden çekesiniz ki? Evet nerede kalmıştık, Youtube sitesinden para kazanma konusunda. Siz ilk etapta milyon dolar kazanamazsınız.

Rakipleriniz çok fazla. Eskiden her reklam gösterimi için para kazanılırdı ama bu günün koşulları ile artık 1.000 gösterime 1 dolar kazanabiliyorsunuz. Ayrıca en az bin aboneniz yoksa para filan kazanamazsınız. Youtube böyle şartlar getiriyor. Bu da gösteriyor ki sıkı bir takipçi kitleniz olmalı ve siz bu kitleye, onların ilgileneceği videolar sunmalısınız.

Ancak o zaman para kazanmak mümkün olacaktır. Abonelerinizin size abone olması ne kadar kolaysa, abonelikten çıkmaları da o kadar kolaydır. Sizi beğenmediklerinde, hemen çıkabileceklerini unutmayın.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube ile Para Kazanmak
Youtube ile Para Kazanmak

Basitçe bir gmail hesabı açın, varsa da Youtube üzerinde oturum açın bu hesabınızı kullanacağınız için, Adsense başvurusunda da yine aynı Gmail hesabını kullanacaksınız. Kanalınızı açtınız ve ona bir isim verdiniz. Bu kanalınız bir konuda yüzlerce video çekebileceğiniz bir kanal olacak.

Asla müzik dahi olsa, kopya ses-görüntü eklemeyin! Youtube hemen sizi banlar. O yüzden orijinal videolar hazırlayın. Youtube reklam gelirleri kazanmak için iş ortağı olmadan evvel, son 1 yıl içinde, videolarınız 4.000 saat izlenmiş olmalı ve en az 1.000 aboneniz olmalıdır.

Youtube ile çalışan bir kurumun ürününü satabilmek için o kuruluşun linkine abone yollayabilirsiniz. Onların ürünlerini tanıtabilirsiniz. Aboneler veya ziyaretçiler sizin videonuzu izleyip de o linke tıklarlarsa size komisyon verilir. Yayınladığınız her video için, aranan anahtar kelimelerden oluşan bir başlık kullanın.

Youtube ile Para Kazanmak
Youtube ile Para Kazanmak

Mesela makine mühendislerinin izlemesi gereken 5 film konulu bir videonuz var diyelim. İnsanlar bu filmleri izlemek istediklerinde youtube arama sekmesine sizce ne yazacaklardır? Mühendis filmleri, mühendislik konulu filmler, mühendislik filmleri, mühendisler için filmler, işte bu anahtarları da videonuzun etiketler kısmına yerleştirmeniz gerekiyor ki, arayıcılar sizi bulabilsin.

Bu küçük seo çalışmasını yapmazsanız, sizden başka kimsenin videolarınızdan haberi olmaz. Ayrıca videolarınıza çok güveniyorsanız onları Facebok ve Twitter gibi ya da blog sitelerinizde de paylaşın ki kazanç artsın. Tabi ki ilk etapta hemen para beklemeyin. Bu iş zamanla olacaktır. En az 6 ay süre vermeniz gerekir. Eğer Gangnam Style gibi bir sivri projeniz varsa o başka! O video 6 ay içinde 1 milyar izlenmeye ulaşabildi. Kazandığı paraları oturup sayamazsınız bile.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

“Youtube ile Para Kazanmak” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin