İçeriğe Kişilik Nasıl Eklenir

içeriğe

İçerik pazarlamasının temel ilkelerinden biri, içeriğinizin okuyucularının ilgisini canlı tutmaktır. Bunu yapmak için kullanabileceğiniz çok sayıda yöntem vardır, ancak bunun oldukça etkili olduğu kanıtlanmış bir yol, içeriğinize kişilik kazandırmaktır.

Peki, İçeriğe Kişilik Nasıl Eklenir

Bununla birlikte, web siteniz için eğlenceli içerik oluşturmak istiyorsanız, konular üzerinde beyin fırtınası yaparken ve kitleniz için okuması eğlenceli ve bilgilendirici içerikler bulmaya çalışırken kendinizi yazma engeliyle karşılaşabilirsiniz. İçeriğinizi parlak ve cana yakın hale getirmekte sorun yaşıyorsanız, ürettiğiniz içeriğe kişilik katmak için kullanabileceğiniz bazı püf noktaları vardır.

Ticari web sitesi içeriğine kişilik katmanın püf noktaları şunları içerir:

  • İyi hikayeler anlat
  • Duyguları hedefleyin
  • Retorik sorular kullanın

İyi Hikayeler Anlat

içeriğe

İnsanlar her türden hikâye okumayı severler, bu yüzden kamp ateşinin etrafında oturma ve hikâye anlatma geleneği yüzyıllar boyunca takılıp kalmıştır. Sıkıcı ayrıntılar ve gerçeklerle boğulmuş gibi görünen bir şey üzerinde çalışırken, içeriğe uygun bir anekdot atmayı düşünün.

Hikayeleriniz, okuyucuları cezbeden ve tipik içerik oluşturma stratejilerinize bağlı kalmanız durumunda olacaklarından biraz daha uzun süre web sitenizde tutan eğlenceli ve amaca yönelik olmalıdır.

Duyguları Hedefleyin

içeriğe

Çevrimiçi pazarlama hizmetlerinden bir başka ipucu Mornington Peninsula kuruluşlarının akılda tutması gereken bir diğer ipucu da okuyucunun duygularına ulaşmayı amaçlamaktır. Ulaşılan duyguların olumlu ya da olumsuz olması, içeriğin kendisi açısından önemli değildir, ancak bir duyguyu ortaya çıkarmak, tipik olarak okuyucuyu meşgul edecek ve onları içeriğinizin üzerinden geçmekten alıkoyacaktır.

Okuyucuların duygularına hitap etmek için yapabileceğiniz bazı şeyler, içeriğiniz boyunca duygusal tepkiler uyandıran kelimeler koymak, belirli bir tepkiyi ortaya çıkarmak amacıyla hikayeler anlatmak ve içeriğinizin tonunu, yapmaya çalıştığınız duyguya uyacak şekilde şekillendirmektir. itiraz.

Retorik Soruları Kullanın

içeriğe

İçeriğinizdeki retorik sorular, bilgiyi okuyup yoluna devam etmek yerine, sadece bir an için de olsa okuyucuları düşündürür. Retorik sorular yazarken, basit olmayı hedeflemelisiniz ve içeriğe çok fazla şey koymaktan kaçınmalısınız. Eğer öyleyse, soru üstüne soru bombardımanına tutulmaya devam ederken okuyucuların kafasını karıştırabilir ve hayal kırıklığına uğratabilirsiniz.

Mornington Yarımadası’ndaki çevrimiçi pazarlama hizmetlerinde çalışan profesyoneller tarafından akılda tutulması gereken iyi bir kural, retorik soruları her 500 kelimede en fazla 2 veya daha azında tutmaktır ve bunlar içerikte birbirinden oldukça uzakta olmalıdır. Bu stratejiyi kullanarak, sitenizin içeriğindeki retorik soruları en iyi şekilde kullanabileceksiniz.

Bu 3 numara, ürettiğiniz içeriğin her zamankinden daha iyi olmasını, okuyucuların ilgisini çekmesini ve her gönderiye bir miktar kişilik aşılamasını sağlayabilir. Kişiliğe sahip içerik yazmada ustalaştıktan sonra, okuyucu katılımında bir artış göreceksiniz.

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Edmund_Brunetti/456890


Zaman zaman dijital pazarlama konusunda bir dijital pazarlama uzmanı olarak vereceğim bilgileri takip etmek için mehmetortac.com adresini ve Twitter hesabımı takip etmeyi unutmayın!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et