Diagnostic Cihazı

Diagnostic Cihazı…

Bilgisayar ve elektronik teknoloji sistemlerinin gelişmesine taşıtlar da zamanla uyum sağlamıştır. Diagnostic tanı koyma, teşhis etme anlamına gelir. Diagnostic cihazlar ise araçlardaki arıza ve sorunları teşhis etmek için kullanılan yeni teknoloji cihazlardır. Bu sayede servise daha gitmeden aracınızdaki arızayı tespit edebilirsiniz. Metadiag bilişim arıza tespit cihazı kategorisinde TEXA markasını önermektedir.

Diagnostic Cihazı

Diagnostic Cihazları Nasıl Çalışmaktadır?

Diagnostic cihazları, bilgisayar ile birlikte etkileşim sağlanacak taşıta özel bir yazılım programı kurularak taşıt mikroişlemcisiyle iletişim kurup hafızadaki bilgileri bilgisayar ekranında görebilme imkanı sağlar. Sensörlerin verdiği arıza bilgileri, taşıt Ecu’sunda bulunan hafıza bölümüne kaydedilir. Taşıt Ecu’sunun soketine cihaz giriş ucu takılır ve arızalı kısım program üzerinden seçilip arıza araştırması yapılır ve cihazdaki sorun ile ilgili algılanan bilgiler yazılım sayesinde bilgisayar ekranına verilir.

Arıza Tespiti Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Diagnostic cihaz ile bir arıza tespit edildiğinde program araç sahibine bir ikaz uyarısı yapar. Araç göstergelerinde bulunan ikaz işaretleri ve lambaları hata tespitinde yanmaya başlar. Bu durumla karşı karşıya kalındığında bakım servisine haber verilmelidir. Bakım servisinde araç diagnostic cihaza bağlanıp arızalı veya hatalı kısımda gerekli işlemler bakım servisi tarafından yapılacaktır.

Doğru Tespit İçin Metadiag

Arıza tespit cihazı üretiminde 16 yıllık tecrübemizle sizlere hizmet Vermekteyiz. Tüm araçlar için uygun tespit cihazınız bulunmaktadır. İş güvenliğinde önem arz eden iş makinası arıza tespit cihazı, binek arıza tespit cihazı, ağır vasıta arıza tespit cihazı, motosiklet arıza tespit cihazı ürünlerimize son kalite ve teknik destek imkanlarıyla sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda arıza tespit ve test ölçüm cihazlarında güncelleme desteği sağlamaktayız. Firmamızdan alacağınız bütün ürünler birinci sınıf kalite aynı zamanda bir yıllık garantilidir. Cihazı aldıktan sonra teknik desteğin yanı sıra eğitim desteği de vermekteyiz. Tüm ürünlerimize metadiag.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’daki satışlarımızda kurulumu yerinde, Türkiye’nin diğer bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz satışlarda ise uzaktan kurulum gerçekleştirmekteyiz. Siz de aracınızın güvenliğini önemsiyorsanız ve arızayı anında tespit etmek, hemen çözüm üretmek istiyorsanız Metadiag üzerinden dilediğiniz ürünü sipariş edebilirsiniz. Doğru tespit garantili arıza tespit cihazlarımıza doğru fiyat performans orantısıyla sahip olabilirsiniz.

​​​​​​

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

“Diagnostic Cihazı” üzerine bir yorum

  1. Bu tip cihazlar zamandan da oldukça kazanıyoruz ve doğru tespitlerle doğru çözümler üretilebiliyor. Güzel cihaz teşekkürler

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Mehmet Ortaç sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et