Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital pazarlama uzmanı dediğimiz zaman dijital dünyanın bütün detaylarını bilen, aynı zamanda da bu dünyada ön plana çıkmayı başarabilen kişiseli düşünebiliriz. Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı yazımda Dünya çapında bu başarıyı sağlamış ve geniş kitleler tarafından takip edilen dijital pazarlama uzmanlarını paylaşacağım.

Dijital pazarlama uzmanı olarak çalışanların en büyük önceliği güncel kalabilmektir. Güncel kalabildiğimiz sürece markalarımızı dijital dünyada var edebiliriz. Güncel kalmanın en kolay yanlarından bir tanesi de kendi alanımızdaki duayenleri takip etmektir.

Bu yazıda Dünya çapında isim yapmış, başarılarını kanıtlamış önemli dijital pazarlama uzmanlarının bir listesini paylaşacağım. Umarım “Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı ” yazımın sizlere de katkısı olur.

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı İlk 5

Neil Patel

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Neil Patel

Neil Patel, Başkan Obama tarafından 30 yaş altı ilk 100 girişimci ve Birleşmiş Milletler tarafından 35 yaş altı ilk 100 girişimci olarak tanınmaktadır. Forbes’e göre, “En iyi 10 pazarlamacıdan biri”. Girişimci Dergisi’ne göre “En parlak 100 şirketten birini” yarattı. Hustle adlı kitabını alan herkese göre, NY Times’ın en çok satan yazarı. Neil şu anda ortak kurucu olarak müşteri katılımı otomasyon platformu olan KISSmetrics’e odaklanmış durumda. Ayrıca Crazy Egg ve Hello Bar’ı kurdu ve Amazon, GM, HP ve NBC gibi Goliath’lara hizmetlerini verdi.

www.quicksprout.com

Jeff Bullas

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Jeff Bullas

Jeff Bullas bir blog yazarı, konuşmacı, danışman, stratejist ve en çok satan yazardır. Misyonu: “İnsanlara“ Dijital dünyada iş ve yaşamda nasıl kazanılır ”konusunda ilham vermek ve onları eğitmek. Pek çok hikaye gibi, Jeff’in dijital pazarlama dünyasına yolculuğu zor bir başlangıç ​​yaptı. Boşanması, işini kapatması, işsiz olması ve 2 x Chateau Lafite 1865 şişesinin borcuyla (50k dolar) borcu ile başlar. Elinde biraz zaman geçirecek ve kaybedecek bir şey kalmayarak, pazarlama ile ilgilenmeye başladı. Çok okumaya başladı ve kendi Kutsal Kasesini buldu: Sosyal Medya. Daha sonra sosyal medya pazarlaması hakkında bir kaçış biçimi olarak bloglamaya başladı; gerçekten karlı bir kaçış. 10 yıl ve 333 bin tweets sonra Jeff, birçok içerik pazarlama kralı ve önemli bir sosyal medya etkileyicisi olarak kabul edilir.

www.jeffbullas.com

Sean Ellis

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Sean Ellis

Sean Ellis bir girişimci, melek yatırımcı ve başlangıç ​​danışmanıdır. İlk günlerde ilk halka arzlarına yol açan iki şirketin, LogMeIn & Uproar.com’un arkasındaki pazarlama gücü oldu. Ellis ayrıca Dropbox, Lookout, LogMeIn ve Xobni’de ilk pazarlamacıydı – her biri şimdi milyarlarca $$$ değerinde. Bugünlerde, GrowthHackers.com’un CEO ve kurucusudur. Ayrıca, satın alındıktan sonra KISSinsights’ın adını değiştiren ve yeniden şekillendiren Qualaroo’nun CEO’su ve kurucusudur; site ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmek amacıyla nihai olarak etkin bir davranışsal içgörü anketi yazılımıdır. Büyümekte olan büyük şirketlere katılımının yanı sıra, Sean, başlangıçtaki büyüme uzmanı olmasa da bir başlangıç ​​büyüme uzmanıdır. Gerçek bir üst pazarlamacı.

www.growthhackers.com

Rand Fishkin

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Rand Fishkin

Aka “Moz Büyücüsü”. Rand Fiskin, diğer şeylerin yanı sıra, şu anda yapımcı bir şirket olan SparkToro’nun kurucusudur ve “herhangi bir hedef kitlenin etkili yayınlarını, kanallarını ve insanlarını keşfetme” misyonu ile. Rand, Moz adında SEO araçları sunan bir SaaS şirketinin CEO’su oldu (… ve şimdi sonunda tüm Sihirbazın anlamı var). Girişimci bir ruhu olan klasik bir kendini öğretmiş birey olan Rand, dijital pazarlama kariyerine 2002 yılında ve 2 yıl sonra Moz’da başladı. Aynı zamanda bir blog yazarı, “The Art of SEO” ve “Inbound Marketing & SEO” isimli 2 kitabın yazarı ve Inbound.org’un kurucu ortağıdır.

www.sparktoro.com

Avinash Kaushik

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Avinash Kaushik

Bir yazar, bir blogcu ve bir… Google’ın Dijital Pazarlama Evangelisti. Intuit, DirecTV, Silicon Graphics ve DHL gibi firmalarda ve Unilever, Dell, Time Warner, Vanguard, Porsche ve IBM gibi firmalarla çalıştı. Avinash, Amerikan İstatistik Kurumu’ndan 2009 Yılın En İyi Avukatlığı ödülünü ve Web Analitik Birliği’nden 2011 En Etkili Sektör Katılımcı Ödülü’nü aldı. Virginia, California, Utah ve Stanford Üniversitesi gibi büyük ABD üniversitelerinde dersler veriyor.

www.kaushik.net

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı İkinci 5

Andréa Jones

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Andrea Jones

Jones, Kanada merkezli bir sosyal medya stratejisti ve dijital pazarlamacı. Girişimcilerin sosyal medya kanalları için harika içerik yaratmalarına yardımcı oluyor ve deneyimlerini sıklıkla ağda paylaşıyor.

https://onlinedrea.com/

Ann Handley

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Ann Handley

Ann Handley, MarketingProfs’ta en çok satan yazar, konuşmacı ve İçerik şefidir. Sosyal kanalları; içerik oluşturma, podcasting ve blog oluşturma üzerine harika içeriklerle doludur.

https://annhandley.com/

Danny Sullivan

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Danny Sullivan

Danny Sullivan, web’in en iyi pazarlama bloglarından ikisi olan Marketingland ve Search Engine Land’ın kurucusudur. Şimdi Google için çalışıyor, arama ve SEO konusunda eğitimler veriyor.

https://dannysullivan.com/

Marcus Sheridan

Marcus Sheridan

Marcus Sheridan, sosyal medya için püf noktaları paylaşan bir girişimci ve pazarlama konuşmacısıdır. Kısa süre önce Forbes tarafından “Görme Fırsatını Kaçırmak İstemediğiniz Konuşmacılar” listesine seçildi ve birçok mecrada yayınlandı.

https://www.linkedin.com/in/marcussheridan/

Neal Schaffer

Neal Schaffer

Neal Schaffer, bir dijital pazarlamacı ve “Sosyal Alanınızı Maximize Edin” gibi sosyal medya kitaplarının yazarı. Sosyal medya hesaplarında sosyal medya düşünce liderliği ve uzaydaki kendisi ve başkaları tarafından yazılmış blog yazılarına bağlantılar bulunmaktadır. Ancak daha seyrek olsa da, podcast’i trendlerden haberdar olmanızı sağlayacak. OpenInfluence’ın kurucu ortağı ve CEO’su Eric Dahan’ı 2019’da baştan sona bir etkileyici pazarlama kampanyası oluşturmayı tartışmak üzere sundu.

https://nealschaffer.com/

Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı Öneri

Bu listede yer alması gerektiğini düşündüğünüz dijital pazarlama uzmanları varsa lütfen yorum bölümüne yazarak benimle paylaşın. İncelemenin akabinde mutlaka bu listeye almaya çalışacağım.

Bu yazıyı oylayın
(Visited 59 times, 17 visits today)

YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ?
E-Bültene Abone Olun Güncel Yazılar Posta Kutunuza Gelsin

Güncel Yazılarım Hakkında Düzenli Bilgi Almak için E-Bülten Listeme Abone Olun

Summary
Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Article Name
Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı
Description
Takip Edilen 10 Dijital Pazarlama Uzmanı yazımda Dünya çapında başarı sağlamış dijital pazarlama uzmanlarını paylaşıyorum.
Author
Publisher Name
Mehmet Ortaç Dijital Pazarlama Uzmanı
Publisher Logo

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir