Acnelyse Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar? 2021 Fiyatı

0
536
Acnelyse Krem

Acnelyse Krem özelliklerin gençlerin sıklıkla karşılaştığı sivilce problemlerini tedavi etmek için kullanılan ürünlerden bir tanesidir.

Deri enfeksiyonlarından biri olan sivilcelerden kurtulmanın en etkili yollarından bir tanesi Acnelyse kremdir. Krem uzmanlar tarafından önerilen ürünler arasındadır.

1Acnelyse Krem Nedir?

Acnelyse Krem

Acnelyse krem nedir? 20 gramlık tablet şeklinde satılan Acnelyse krem içerisindeki etken maddeler sayesinde epidermise ait hücrelerin yenilenmesini uyarır. Krem;

Sedef hastalığı,

Balık pulu hastalığı,

Sivilce rahatsızlıklarında kullanılır.

2Acnelyse Krem Zararları ve Yan Etkileri

Acnelyse kremin içerisinde bulunan maddelere karşı alerjiniz varsa kremi kullanmamanız tavsiye edilir. Kullanım sırasında derinizde kabarıklık ya da soyulma oluşması durumunda doktorunuza başvurmalısınız. Acnelyse kullanan kullanan kişilerin güneş ile çok az temas etmesi gerekir. Deride egzama probleminiz varsa kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz. Egzama olan bölgede acnelyse kullanımında tahriş ortaya çıkabilir. Bu nedenle dikkat etmelisiniz.

Kremin Yan Etkileri

Kremin yan etkileri arasında kaşıntı, döküntü ya da batma hissi ortaya çıkabilir. Yaygın şekilde cilt üzerinde renk değikliği, ışığa duyarlılık ve ciltte irritasyon sorunlar görülebilir.

Seyrek olsa da yüz, dil ve dudaklarda aşırı şişme gibi reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gini durumlarda mutlaka doktorunuza başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Kremin içerisinde setil alkol bulunması nedeniyle deri üzerinde

  • Kaşıntı,
  • Kızarıklık,
  • Deri kabarcığı,
  • Alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Hamilelik dönemi boyunca bu kremi kullanmamanız tavsiye edilir. Kullandığınız sırada hamile olduğunuzu fark ederseniz kısa süre içerisinde doktorunuza başvurunuz. Emzirme döneminde bulunan kadınlarında bu ürünü kullanmamaları tavsiye edilmektedir. Araç ve makine kullanımında da ise herhangi bir komplikasyonu ürünün bulunmamaktadır.

3Acnelyse Krem Kullanımı

25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklamanız tavsiye edilir. Aacnelyse krem parmak ucu ile deriye hafifçe yedirilmelidir. Acnelyse krem kullananlar daha önce uyguladığı kozmetik ürünlerini kremi sürmeden önce tamamen temizlemelidir.

Krem uygulanırken gözlere, burun kenarlarına ve ağıza temas etmemelidir. Çocuklarda kullanımına ait bir veri kaydı yer almamaktadır. Yaşlılarda doz ayarlaması bulunmaz. Kullandıktan sonra etkisi az veya fazla ise doktora belirtmeniz gerekir.

Daha fazla bilgi için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Bu yazıya puan vermek ister misiniz?

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız